مهاجر

پرندگان مهاجر زشهر ما رفتند دریغ و درد ندانم که تاکجا رفتند

یا اباصالح المهدی ادرکنی
ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: نیمه شعبان ،تصاویر


 
پیامک های جدید بمناسبت تولد نورچشم حضرت زهرا (س) امام مهدی (عج)
ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: پیامک ،نیمه شعبان ،تولد منجی عالم

کمتر از یکماه به تولد نور چشم ما شیعیان حضرت حجه بن الحسن (عج) مونده  و من امروز براتون یک سری اس ام اس مخصوص تبریک نیمه شعبان گذاشتم که امیدوارم لذت ببرید . شما هم مرا از نظر و ارسال پیامکهای زیباتون بی بهره نگذارید.


قطعه گمشده ای از پر پرواز کم است.

یازده بار شمردیم و یکی باز کم است.

این همه آب که جاریست نه اقیانوس است.

عرق شرم زمین است که سرباز کم است  

برای فرج آقامون صلوات 

 

این عشق آتشین زدلم پاک نمی شود 

 مجنون به غیر خانه ی لیلا نمی شود

بالای تخت یوسف کنعان نوشته اند 

هر یوسفی که یوسف زهرا نمی شود

 

 

 

مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب

در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست

>>السلام علیک یا ابا صالح المهدی روحی فداک<<

 

 

 

 

هر روزی که می گذرد، یک روز به ظهور امام زمان نزدیک تر می شویم؛

اما به خود امام زمان چطور؟

 

 

 به امید روزی که متن اس ام اس ها این باشه:

"مهدی آمد، انتظارها هم سرآمد ... "

 

 

بیا برای فرج روز و شب دعا کنیم

دل امام خویش را ز خود رضا کنیم

عزیز فاطمه، مهدی(ع) دلش پر ز خون است

بیا که بهر خدا از خدا حیا کنیم

 

شهدا را یاد کنیم  حتی با ذکر یک صلوات

 

سر راهت در انتظارم

برده هجرت صبر و قرارم

جز ظهورت ای گل زهرا

بخدا حاجتی ندارم

 


بیتو غروب ها همیشگی اند

بیتو صبح ها رویایی اند

بیتو عشق ها دروغی اند

به امید آمدنت، دل ها هوایی اند

 

 


از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش

زده ام فالی و فریادرسی می آید

 

 
در انتظار دیدنت همه دلها بیقرارند

ای تک ستاره بهشت حسرت به دلمان نزار

  

 

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات      بر جان و دل صبور مهدی صلوات

تا امر فرج شود مهیا بفرست        بهر فرج و ظهور مهدی صلوات

 

 

هنوزم انتظار و انتظار است             هنوزم دل به "ســیــنـــه" بی قرار است  
هنوزم خواب میبینم به شبها                همان مردی که بر اسبی سوار است

 همان مردی که جمعه آید روزی ...  

  و این پایان خوب انتظار است

 

 

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات  ..... بر جان و دل صبور مهدی صلوات
تا امر فرج شود مهیا بفرست  ..... بهر فرج و ظهور مهدی صلواتدر کودکی خوانده بودیم" آن مرد درباران آمد"؛

غافل ازاینکه تاآن مردنیاید، باران نمی بارد

 

 

ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد

بر پشت ستم کسی تیر خواهد زد

سوگند به هر چهارده آیه نور

سوگند به زخم های سرشار غرور

آخر شب سرد ما سحر می گردد

مهدی به میان شیعه برمی گردد

 

 
 چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی

 چه بغضها که در گلو رسوب شد نیامدی

خلیل آتشین سخن ؛ تبر به دوش بت شکن

خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی

برای ما که خسته ایم نه ؛ ولی

برای عده ای چه خوب شد نیامدی

تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام

دوباره صبح؛ ظهر ؛ نه غروب شد نیامدی

 

 


مهدی جان سئوالی ساده دارم از حضورت     من آیا زنده ام وقــــت ظهورت

 اگر که آمـــــدی من رفته بودم                          اسیر سال و ماه و هفته بودم

 دعایم کن دوباره جـــــان بگیرم                       بیایـــــم در رکاب تو بمیــــــرم 

 

آن که بی باده کند جان مرا مست کجاست ؟

آن که بیرون کنداز جان و دلم دست کجاست؟

 آن که سوگند خورم جز به سر او نخورم

آن که سوگند من و توبه ام راشکست کجاست

 

اگر پیامک قشنگی داشتید به ایمیلم بفرستید تا به اسم خودتون در وبلاگ درج کنم

 همیشه خوش باشید ولباتون پر از خنده


 
ماهواره های دیگری در راه است
ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: اخبار فناوری ،ماهواره رصد
رییس‌جمهور:

ماهواره‌های بزرگ‌تری در 35 هزار کیلومتری زمین قرار خواهیم داد

ماهواره‌های بزرگ‌تری در 35 هزار کیلومتری زمین قرار خواهیم داد
ایران > دولت - همشهری آنلاین:
رییس‌جمهور گفت: یک فرهنگ و اندیشه تا در عمل الگویی ارزنده و موفق ارایه ندهد نمی‌تواند جا پایی در صحنه تاریخ درست کند.

دکتر محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح دو سد گلابر و کینه‌ورس در استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان سرشار از استعدادها، توانمندی‌ها و ارزش‌هاست. طبیعت این استان سرشار از سرزندگی و آبادی است و مردم آن مومن و مجاهد و طرفدار مکتب امام حسین (ع) هستند.

به گزارش ایسنا ؛ رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به دو طرح افتتاح شده، بر تلاش مسوولان برای ذخیره‌سازی بیشتر آب و تحت پوشش قرار دادن زمین‌های بیشتر برای آبیاری تاکید کرد و گفت: با استفاده از همین دو سد می‌توان طرح‌های پرورش ماهی و فرصت‌های گردشگری ایجاد کرد، امیدوارم این فرصت‌ها به فعلیت برسند.

وی در ادامه گفت: هرجا سدی ساخته می‌شود طبیعت را تغییر می‌دهد و هوا را تعدیل می‌کند و اگر بتوانیم خوب مدیریت کنیم چه بسا بتوان بارش را هم تغییر داد. ما باید از منابع آبی خود صیانت کنیم. همه پیشرفت‌ها از آب است.

رییس‌جمهور افزود: دخالت‌ها در طبیعت و آلودگی‌های سرمایه‌داری کور در طبیعت باعث شده که در دوره کم‌آبی قرار بگیریم و ما باید این شرایط را مدیریت کنیم. ما هنوز از ذخایر آبی خود به درستی استفاده نمی‌کنیم و در آبیاری‌ها راندمان ما 30 درصد است. این در حالی است که در مقایسه با کشاورزی گلخانه‌ای این رقم به 10 درصد می‌رسد. ما از شیوه‌های بهتری می‌توانیم استفاده کنیم و من توصیه می‌کنم به کشاورزان که در شیوه‌های آبیاری خود تجدیدنظر کنند. دولت هم بودجه‌ خوبی برای این مساله در نظر گرفته است.

احمدی‌نژاد افزود: در استان زنجان 880 هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که 160 هزار هکتار آن کشت آبی است که به راحتی می‌توان این رقم را به سه برابر رساند. خواهش دیگر من این است که از آب‌های زیرزمینی صیانت شود. آب‌هایی که در عمق پایین‌تری قرار دارند طی چند هزار سال ذخیره شده‌اند و در کشور ما این رقم 1600 میلیارد متر مکعب است. این آب برای استفاده در شرایط بسیار بحرانی می‌باشد که به عنوان مثال ما چندین سال با خشکسالی شدید مواجه باشیم. ما باید این آب‌ها را برای چنین شرایطی ذخیره کنیم و حتی بر حجم آن بیفزاییم و این شدنی است. با تنظیم آب در کشاورزی می‌توان حتی محصولات را بیشتر کرد و این را خود من تجربه کرده‌ام.

رییس‌جمهور گفت: هر کشاورزی هر مقدار که در مصرف آب صرفه‌جویی کند به همان مقدار آب اضافه به او می‌دهیم که بتواند زمین‌های بیشتری را زیر کشت ببرد.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود بر ساختن ایران تاکید کرد و گفت: دشمنان ملت ما از پیشرفت کشور ما می‌ترسند. ما یک فرهنگ الهی غنی و ارزشمند داریم که قابل عرضه به همه‌ بشریت است و کسی در این تردید ندارد. امروز فرهنگ اهل بیت و اسلام ناب و ارزش‌های الهی از ایران می‌جوشد و دشمن می‌داند که ایران از معدود مناطق و یا حتی تنها منطقه‌ای است که می‌تواند این فرهنگ را به بشریت عرضه کند و آن را جایگزین فرهنگ مادی ضدبشری کند.

وی تاکید کرد: یک فرهنگ و اندیشه تا در عمل الگویی ارزنده و موفق ارایه ندهد نمی‌تواند جا پایی در صحنه تاریخ درست کند و اگر ما می‌خواهیم مکتب، فرهنگ و اندیشه خود را حفظ کنیم، رشد دهیم و به جهان معرفی کنیم و آن را ماندگار نماییم، باید برای آن پشتوانه درست کنیم. باید در زندگی مردم اتفاق ارزنده‌ای بیفتد و جامعه آباد، ارزنده و سرشار از علم و ادب شود تا بتوانیم فرهنگ خود را به جهان عرضه کنیم و الا بهترین اندیشه را هم اگر در دست یک ملت فقیر قرار دهیم به جایی نمی‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساختن ایران یک کار فرهنگی و ارزشی است و دشمنان از ساخته شدن ایران می‌ترسند؛ چون می‌تواند پشتوانه مکتب اهل بیت (ع) و ارزش‌های انسانی باشد. آنها می‌خواهند جلوی ساختن ایران را بگیرند و هدفشان از بداخلاقی‌ها و بهانه‌جویی‌ها همین است.

رییس‌جمهور در ادامه افزود: حرکت سازندگی در ایران خیلی پرشتاب است و در بخش‌های مختلف کارهای بزرگی در حال انجام است. کارهایی که تا پیش از این می‌گفتند شدنی نیست، اما ملت ما آن‌ها را انجام داده است. به عنوان مثال همین ماهواره‌ای[رصد] که هفته پیش به فضا پرتاب شدَُـِ. دو سال قبل یک ماهواره مخابراتی به آسمان فرستادیم و الان ماهواره‌ سنجشی فرستاده‌ایم. حلقه‌های حضور مقتدرانه ایران در فضا به سرعت تکمیل می‌شود. ماهواره قبلی می‌توانست پیام را دریافت و آن را مخابره کند و این ماهواره می‌تواند تصویربرداری کند و کاربرد آن در زمین‌شناسی، هواشناسی و ده‌ها مورد دیگر است.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امسال قدم‌های بعدی را برخواهیم داشت و در آینده نیز ماهواره‌های بزرگ‌تری را در 35 هزار کیلومتری زمین قرار خواهیم داد و همه نیازهای خود را تامین خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در سایر صنایع نیز به لطف خدا دستاوردهای بزرگی داشته‌ایم. هم‌اکنون روی ریل درست ساختن ایران قرار داریم و سرعت حرکت ما نیز روزافزون است و باید این را حفظ کنیم. هر ایرانی یک قطعه پازل است که تصویر ایران قدرتمند و آباد با قرار گرفتن این قطعات در کنار هم و در جای خود تکمیل می‌شود.

رییس‌جمهور گفت: تجربه نشان داده است که کشور ما ظرفیت کارهای بزرگ را دارد. ملت ما ظرفیت پذیرش عدالت را دارد و این ظرفیت جزو سخت‌ترین مراحل کمال انسان است. بسیاری از طغیان‌ها علیه جریان توحیدی در نقطه عدم پذیرش عدالت اتفاق افتاد، اما ملت ما نشان داد که این ظرفیت را دارد و ما باید این ظرفیت را حفظ کنیم.

احمدی‌نژاد به هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: دشمنان این طرح دو دسته بودند؛ یک عده که انتظار داشتند این طرح موفق نباشد و تبلیغ می‌کردند که این طرح زمین خواهد خورد. یک دسته هم با دانش خود استدلال می‌کردند که این طرح موفق نخواهد بود. عده‌ای هم در داخل با هر نیت و فهمی علیه این طرح تبلیغ می‌کردند و انتظار داشتند که ملت ما با اجرای این طرح زمین بخورد اما ما صدها و هزاران جلسه‌ کارشناسی تشکیل داده بودیم. حتی در یکی از جلسات، یکی از آقایان استدلال می‌کرد که با اجرای این طرح با تورم 175 درصدی مواجه خواهیم شد و می‌خواستند مسوولان بترسند و این طرح را اجرا نکنند اما ما هم استدلال‌های خود را داشتیم. برخی از اول هم نمی‌خواستند این طرح اجرا شود و الان هم از اجرای آن خوشحال نیستند.

وی افزود: شنیده‌ام اخیرا یک نفر خطاب به یکی از وزرا گفته بود با اجرای این طرح 20 گاوداری تعطیل شده‌ است. گشته‌اند ایراد پیدا کرده‌اند؛ به جای این‌که پشتیبانی و کمک کنند. این در حالی است که ما هم‌اکنون 12 هزار گاوداری و 17 هزار مرغداری داریم. این حلقه‌ها در حال طراحی هستند تا مردم را به مسائل فرعی سرگرم کنند و نگذارند ایران ساخته شود. آن‌ها از این‌که ما در حال پیشرفت هستیم عصبانی هستند.

وی در ادامه گفت: می‌خواهند بگویند انقلاب اسلامی ناموفق است اما نمی‌توانند. شبکه‌های اصلی دنیا که در اختیار صهیونیست‌ها است، هرگاه خبری از ایران ارایه می‌دهد تصویری از یک خرابه یا یک بیابان را نشان می‌دهد؛ چراکه نمی‌خواهند بگویند ایران در حال آباد شدن است و ما هم باید تلاش کنیم که ایران هرچه بیشتر آباد و پیشرفته شود.

 

 
جزئیات بیشتری از ماهواره رصد
ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: ماهواره ،ماهواره رصد ،اخبار فناوری

همشهری‌آنلاین:
رصد، نخستین ماهواره تصویربرداری ایران است که تمامی مراحل طراحی، ساخت، تجمیع، تست و آماده‌سازی آن در داخل کشور و توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است.

توپولوژی و ساخت ایستگاه‌های زمینی ماهواره «رصد» به گونه‌ای طراحی شده که بیشترین دسترسی به ماهواره را جهت دریافت اطلاعات و ارسال فرامین کنترل فراهم می‌کند.

برقراری ارتباط با ایستگاه‌های زمینی، تصویربرداری از زمین و ارسال تصاویر به همراه اطلاعات تله‌متری به ایستگاه‌های زمینی از مهم‌ترین مأموریت‌های این ماهواره است.

اغلب زیرسیستم‌های اصلی یک ماهواره بزرگ در رصد وجود دارد که از جمله می‌توان به سیستم‌های مدیریت توان، پانل‌های خورشیدی، کنترل وضعیت، محموله اکتیکی، GPS، مدیریت داده و فرامین روی بورد، گیرنده و فرستنده روی بورد، فرستنده رنجینگ و کنترل دما اشاره کرد.

رصد 15.3 کیلوگرم وزن داشته که برای تزریق در مداری با ارتفاع 260 کیلومتر طراحی شده و می‌تواند در هر شبانه روز 15 بار به دور زمین بچرخد.

این دومین ماهواره‌بر ساخت جمهوری اسلامی ایران است که می‌تواند میکروماهواره 16 کیلوگرمی را تا ارتفاع 260 کیلومتر از سطح زمین قرار دهد. طول این ماهواره‌بر 22 متر، قطر آن 1.25 و وزن آن 26 تن است.

rasad

عملیات موتور اول و جدایش آن، عملیات موتور دوم، خارج شدن ماهواره‌بر از جو غلیظ، رسیدن به سرعت مورد نظر و جدایش ماهواره از ماهواره‌بر مراحلی بودند که در این پرتاب با موفقیت انجام شد.

چهار ایستگاه رهگیری، ایستگاه تله‌متری و فرمان، ایستگاه مرکزی و ایستگاه متحرک، عملیات رهگیری، هدایت و کنترل و دریافت اطلاعات از ماهواره‌بر سفیر «رصد» را برعهده دارند که آنها نیز با موفقیت عملیات خود را انجام داده و به کار خود ادامه می‌دهند.

متخصصان و دانشمندان هوا فضای جمهوری اسلامی ایران موفق شدند در شب ولادت با سعادت حضرت علی (ع) (چهارشنبه 25 خرداد 1390) با پرتاب موفقیت آمیز ماهواره رصد به فضا، آن را در مدار زمین قرار دهند

 

 
حرکت لحظه به لحظه ماهواره رصد را آنلاین ببینید
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: ماهواره رصد ،رصد ،امید ،اخبار فناوری
 

ماهواره ایرانی 'رصد1' با کد بین المللی 2011-025A در فاصله 300 کیلومتری از سطح زمین در حال حرکت است.

حرکت لحظه به لحظه این ماهواره را می‌توان در پایگاه سازمان فضایی ناسا به آدرس http://www.n2yo.com/?s=37675 پیگیری کنید.

به گزارش نسیم، ماهواره ایرانی "رصد1" که ساعت 13:45 روز چهارشنبه به فضا پرتاب شد، هم اکنون در فاصله حدود 300 کیلومتری از سطح زمین با سرعت 7.5 کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت است . این ماهواره هر 90 دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد.

 
ماهواره رصد یا افتخاری دیگر برای ایرانیان
ساعت ٥:٤۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: ماهواره رصد ،ماهواره ،رصد ،اخبار فناوری

ماهواره علمی ، تحقیقاتی رصد در شب ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) در مدار زمین قرار گرفت.

این خبری بود که اکثر خبرگزاری های داخلی و خارجی مخابره کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،دانشمندان و متخصصان هوا فضای کشورمان پس از قرار دادن ماهواره ملی امید در مدار زمین موفق شدند نخستین ماهواره تصویربرداری ایران که تمامی مراحل طراحی، ساخت ، تجمیع ، تست و آماده سازی برای پرتاب آن در داخل کشور انجام شده است، را در مدار زمین قرار دهند.


ماهواره رصد 15،3 کیلوگرم وزن دارد و برای تزریق در مداری با ارتفاع 260 کیلومتر  طراحی شده که هر شبانه روز 15 بار به دور زمین می چرخد.


بنا بر این گزارش مأموریت ماهواره رصد برقراری ارتباط با ایستگاههای زمینی ، دریافت فرامین از ایستگاههای زمینی ، تصویربرداری از زمین و ارسال تصاویر به همراه اطلاعات تله متری به ایستگاههای زمینی است.


توپولوژی و ساختار ایستگاههای زمینی ماهواره رصد نیز به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده است که بیشترین دسترسی به ماهواره را جهت دریافت اطلاعات و ارسال فرامین کنترل فراهم نموده است. اغلب زیر سیستم های اصلی یک ماهواره بزرگ در این ماهواره وجود دارد که از جمله می توان به زیرسیستم های مدیریت توان، پانل های خورشیدی ، کنترل وضعیت ، محموله اپتیکی ، GPS ، مدیریت داده و فرامین روی بورد، گیرنده و فرستنده داده های روی بورد، فرستنده رنجینگ و کنترل دما اشاره کرد .بومی سازی دانش و فن آوری طراحی و آزمایش ماهواره، بومی سازی فن آوری سنجش از دور و تصویربرداری از مین بوسیله ماهواره، توسعه فن آوریهای جدید شامل تولید توان در محیط مداری، تعیین و کنترل وضعیت ترکیبی فعال و غیرفعال ، ساخت پانل ها و حسگرهای خورشیدی و ساخت بوم گرادیان جاذبه که همگی برای نخستین بار در کشور انجام می شود از دستاوردهای طراحی و اجرای این پروژه مهم ملی است.این دومین ماهواره بر ساخت جمهوری اسلامی ایران است که قادر است میکروماهواره 16 کیلویی را تا ارتفاع 260 کیلومتری از سطح زمین قرار دهد. طول این ماهواره بر ؛ 22 متر ، قطر آن 1،25 و وزن کل آن 26 تن است.عملیات موتور اول و جدایش آن ‌، عملیات موتور دوم ، خارج شدن ماهواره بر از جو غلیظ ، رسیدن به سرعت مورد نظر و جدایش ماهواره از ماهواره بر مراحلی بودند که ماهواره بر سفیر رصد با موفقیت انجام داد.چهار ایستگاه ره گیری ، ایستگاه تله متری و فرمان ، ایستگاه مرکزی و ایستگاه متحرک ، عملیات ره گیری ، هدایت و کنترل و دریافت اطلاعات از ماهواره بر سفیر رصد بر عهده دارند که آنها نیز با موفقیت عملیات خود را انجام داده و همچنان عملیات آنان ادامه دارد.

منبع: واحد مرکزی خبر